Pompy o stalej objetosci geometrycznej

O tym, do czego jest pompa tłokowa nie trzeba chyba nikomu przypominać, jednak - dla pewności: pneumatyczne pompy tłokowe to dania wykorzystywane do przetłaczania produktów lekkich i półpłynnych. Wyróżniają się specyficzną konstrukcją dzięki czemu nawet najdelikatniejsze artykuły nie ulegają zniszczeniu.

http://crane.com.pl/be-biostenix-sensi-oil.html Biostenix Sensi Oil - description du produit

Zasada działania pomp tłokowych buduje się na wykonaniu pompy tłokowej wyporowej. W wczesnym cyklu pracy środek smarny jest zasysany przez zawór wlotowy za pomocą tłoku zaczynającego się w cylindrze a wówczas jest on dozowany poprzez zawór wylotowy. Następnym krokiem jest odcięcie ciśnienia napędzającego tłok w taki rób, aby pompa miała okazję zassać kolejną porcję środka smarnego.

Można nazwać inne sposoby napędów przydatnych w pompach tłokowych, gdy na dowód napęd hydrauliczny, pneumatyczny czy elektryczny. Dzięki temu dodatkowych jest sporo różnych wykonań tych pomp, w innych branżach przemysłu.

Kiedy teraz wspomniano, za pomocą pompy tłokowej można przetransportować różne ciecze. Czerpiąc z pomp tłokowych, ważna z powodzeniem dokonać transferu ściernych, żrących płynów (np. kwasy winowe), jak również gorących cieczy o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ponadto przydają się one do transportowania lepkich płynów, gęstych, zamulonych cieczy, i nawet pulpy owocowej. To cieszy, iż istnieje wówczas gatunek pomp najczęściej wykorzystywanych w technologii.

Wśród wielkich zalet, które traktują tegoż rodzaju pompy należy z pewnością wymienić efektywniejsze wykorzystanie energii przez szeroką szansę zmian obciążeń. Do tego atutem takiego podejścia będzie mocna wydajność i fakt, iż pompa nie wymaga zalewania. Również różnorodność cieszy, jaka może być tłoczona przy użyciu tej pompy nie jest bez znaczenia.

Ale nie jest owo rozwiązanie pozbawione wad. Kluczowymi minusami pomp tłokowych jest całkiem niska wydajność powiązana z znacznymi kosztami eksploatacyjnymi. Pomimo to wielu przedsiębiorców kwalifikuje się na obecny tymże pomp ze powodu na fakt, iż ich cechy przeważają nad wadami.